O nás

SARANČATA.EU

Kdo že vůbec jsme? Sarančata.eu jsou vlastně stále novinkou na trhu. Vznikli jsme v březnu roku 2023 jako malý e-shop, který se začínal zabývat chovem sarančat stěhovavých. Náš start byl ovšem velmi rychlý. Již koncem roku 2023 jsme si mohli na své konto připsat zásobování několika soukromých zverimexů, více než 350 stálých zákazníků a i svou první návštěvu burzy "Živá exotika", kde jsme si museli vybojovat své místo :)

Vše to začalo pouhým chovem pro svou vlastní potřebu. Naše dvě agamky, které jsme si pořídili se dostali do fáze, kdy nám sežrali 10-15 sarančat denně, a proto jsme se rozhodli, že si potravu obstaráme sami.Celá naše "firma" se tedy skládá pouze z členů rodiny.

Mozkem našeho týmu je Alena Šmejkalová, která jako první přišla s nápadem chovu sarančat. Je to naše hnací síla, která se stará o to, aby vše klapalo jak má. 

Dalším členem týmu je má maličkost Nikola Černá, která se stará o každodenní provoz. Krmení, čištění a balení jsou mou hlavní náplní. Není mi cizí ani technika a tak jsem si na svá bedra vzala správu facebookových a webových stránek.

Dalšími členy týmu jsou naše drahé polovičky. Josef Šmejkal a Marek Černý. Tito dva jsou naší velkou oporou, technickými vedoucími a také zásobovači. Starají se především o výstavbu našeho zázemí, zásobování jídla pro sarančátka a také jsou při ruce, když máme velké množství objednávek.

A v čem že jsme jiní? Naše firma má jednu zásadu, na které si zakládáme. Tou je spokojenost našich zákazníků (Vašich miláčků).
A tak je našim chovancům poskytována jen ta nejlepší péče a strava již od vylíhnutí až po samotnou dopravu k Vám a Vašim mazlíčkům.
Díky poctivé péči jsou naši odchovanci v té nejlepší kondici.
 

Chov sarančat

Náš chov sarančat vznikl v březnu 2023 a rozrostl se za pouhých pár měsíců z jednoho malého terária na nynějších 8 velkých terárií, kde každý den pečujeme o naše sarančata. Náš chov od úplného začátku zakládáme jen na své vlastní linii, a proto máme záruku zdraví a vitality jen v rámci našeho chovu. Naše sarančata jsou krmena 5-6x denně těmi nejlepšími potravinami. Kvalitní seno a zelená strava je na jejich jídelníčku každý den.
Staráme se o to, aby naše sarančata byla v perfektní kondici.


Chov švábů

S chovem švábů jsme začali zanedlouho po sarančatech. Jejich chov pro nás byl novinkou a velkou výzvou. Založili jsme si tedy svou kolonii a dlouho čekali, zda se kolonie uchytí. Naštěstí se za několik měsíců švábi začali krásně množit a to nás motivovalo k dalšímu chovu. Momentálně máme svou kolonii 3x větší než na začátku a stále pracujeme na jejím růstu. Naše firma a počet objednávek ale roste rychleji, než naše kolonie, a proto jsme schopni ze svých odchovů pokrýt cca 90% objednávek. Zbylých 10% pokrýváme z těch nejlepších prověřených chovů, které nám dodávají zdravé a vitální kusy. 

 

Chov cvrčků

Chov cvrčků je u nás novinka od října 2023. Jejich chov je naše další výzva a jsme s ním teprve na začátku. Nicméně už teď máme naši kolonii, která od začátku roku 2024 pokrývala veškeré naše objednávky. Od března 2024 nás postihl velký nedostatek, a tak jsme prozatím odkázáni na externí zdroje.

Chov potemníků

S chovem potemníků jsme začali v dubnu roku 2024. Je to pro nás velká novinka a výzva. Pokoušíme se o rozvoj a vlastní chov těchto zajímavých broučků, nicméně jejich odchov je trochu na dlouhé lokte, a proto prozatím je veškerý náš skladový materiál pouze z externích zdrojů. Doufáme, že do konce roku 2024 budeme mít již vlastní odchovance :) 

 

Závěrem bychom chtěli poděkovat všem našim zákazníkům za věrnost a důvěru, kterou v nás vložili.
Každý den se snažíme, abychom odváděli jen tu nejlepší práci, která dělá radost Vám i vašim mazlíčkům :)